Nadruki na szkle

GRAFIKA NA SZKLE
Piękno, które nie przemija.
Trwałość na lata.

Druk na szkle - nieograniczone możliwości

Cyfrowe nadruki na szkle wprowadzają nas w wielobarwny świat zdjęć i grafik komputerowych, dostępny dotychczas dla druku wyłącznie na papierze i folii. Teraz wystarczy pomysł, aparat fotograficzny lub wybrane zdjęcie z profesjonalnych foto hurtowni, by urzeczywistnić swoje marzenia o idealnym wzorze na domowej ścianie. Druk na szkle jeszcze nigdy nie był taki prosty!

Zapraszamy do skorzystania z naszego FORMULARZA KALKULACYJNEGO, gdzie w prosty i szybki sposób można wykadrować zdjęcie, nadać mu żądane rozmiary i wybrać dodatkowe opcje (np. grubość i rodzaj szkła, otwory montażowe, otwory na gniazdka i efekty wizualne).

Dzięki metodzie wydruku analogicznego do wykorzystywanego w drukarkach komputerowych, nadruki na szkle są bardzo szybkie i nie wymagają żadnych dodatkowych prac poza obróbką pliku graficznego. Brak konieczności przechodzenia przez cały proces przygotowawczy do druku sprawia, że opłacalne jest wykonanie niepowtarzalnych wzorów w praktycznie nieograniczonej ilości. Czyli sky is the limit :)

Grafika na szkle w technologii cyfrowej gwarantuje doskonałą jakość fotograficzną - jedynym ograniczeniem może być słaba jakość zdjęcia dostarczona przez klienta. Zastosowanie do druku na szkle sześciu kolorów bazowych gwarantuje jakość fotograficzną o wysokiej rozdzielczości 360 dpi. Dzięki oprogramowaniu umożliwiającemu dzielenie grafiki do nadruku na sąsiadujących ze sobą szybach, można uzyskiwać obrazy wielkoformatowe równe powierzchni fasady szklanej.

Przykładowy nadruk na szkle

Zalety cyfrowego nadruku na szkle

 • nieograniczona możliwość druku wielokolorowych grafik i zdjęć,
 • fotograficzna jakość kolorów, rozdzielczość 360 dpi,
 • bezpośredni druk na szkło bez konieczności wykonywania prac przygotowawczych,
 • możliwość i opłacalność wykonywania pojedynczych szyb z indywidualnym nadrukiem,
 • szyby hartowane z GLASS HOUSE są bezpieczne dla użytkownika wg normy EN 12600 i mają podwyższoną odporność na pękanie w skutek naprężeń termicznych.

Wskazówki dla Klientów

 • Polecane formaty plików graficznych to PDF, EPS, TIFF, JPEG,
 • Maksymalna wielkość nadruku wynosi 3200x2500 mm, a jakość jest uzależniona od rodzaju przesłanego materiału graficznego, przede wszystkim rozdzielczości zdjęcia,
 • Zaleca się zdjęcia z minimalną rozdzielczością 300 dpi,
 • Przy wyborze grafiki na szkle w jasnych kolorach zaleca się nadruk na szkle odbarwionym typu optiwhite.
 • Przygotowując grafikę do profesjonalnego wydruku należy pamiętać o tzw. spadach (ang. bleed) 3-5 mm (jeśli grafika ma dochodzić do brzegu zadrukowywanej powierzchni),
 • Przy zapisie grafiki do druku korzystamy z profilu kolorystycznego CMYK: Coated FOGRA39 (ISO 12647-2:2004).

Przykładowy nadruk na szkle

Informacje techniczne

Wgrywanie własnego zdjęcia w formularzu kalkulacyjnym

Należy pamiętać, że formularz służy jedynie do celów poglądowych, stąd też ograniczenie w wielkości transferu pliku. Oryginalny rozmiar zdjęcia do nadruku prosimy przesyłać poprzez specjalny serwis klienta ftp (szczegóły poniżej) lub za pomocą usługi wetransfer.com i przesłać na adres mailowy: studio-graficzne@glasshouse.com.pl

Korzystanie z serwisu klienta ftp

Dane do logowania

 • nazwa hosta: ftp.glasshouse.com.pl
 • użytkownik: glasshouse_photo
 • hasło: gh1997

Plik lub pliki należy nazwać swoim imieniem oraz nazwiskiem i umieścić w folderze INCOMING.

Więcej szczegółów na stronie glasshouse.com.pl/informacje-techniczne

Przykładowa maszyna do nadruku na szkle

Galeria zdjęć