Porady babci Glasi

W jaki sposób zadbać o higienę w łazience?

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Utrzymanie jej w czystości jest sprawą priorytetową, co oznacza że łazienkę należy regularnie sprzątać: zamiatać podłogę, myć kafelki, czyścić umywalkę, wannę, kabinę prysznicową oraz dbać o drobne elementy wyposażenia i zakamarki. Warto też przypilnować, by w pomieszczeniu nie było zbyt dużo wilgoci mogącej spowodować powstanie grzyba – aby tego uniknąć, trzeba łazienkę wietrzyć i suszyć po każdej kąpieli.

Domowe sposoby mycia umywalki

Umywalkę najlepiej myć używając do tego gąbki z płynem do mycia naczyń. Jeśli musimy się uporać z mocnymi zabrudzeniami, możemy użyć octu spirytusowego lub soku z cytryny, natomiast rdzę szybko usuniemy roztworem z amoniaku. Gdy porządnie wyszorujemy umywalkę, pozostałości środków do czyszczenia dokładnie spłuczmy wodą.

Jak czyścić glazurę ceramiczną?

Do mycia glazury łazienkowej możemy wykorzystać preparaty, które są ogólnodostępne w sklepach z chemią gospodarczą. Możemy także użyć w tym celu płynu do mycia naczyń, który równie dobrze poradzi sobie z większością zabrudzeń lub umyć płytki wykorzystując do tego roztwór wody z octem w proporcjach 1:1. Jeśli chcemy, by po wyczyszczeniu glazury uzyskać efekt nabłyszczenia, dodajmy do środka odrobinę amoniaku.