Pytania do eksperta

Wyślij wiadomość do naszego eksperta i uzyskaj odpowiedź na nurtujące Cię pytania związane ze szkłem

Chcę naprawić szkło kuchenne z nadrukiem: są na nim dwie głębokie rysy po uderzeniach sprzętem kuchennym. Czy ich usunięcie nie będzie miało wpływu na nadrukowane zdjęcie?

Witam, tak, oczywiście, możemy te rysy usunąć, pod warunkiem że są to rysy, a nie rozbite szkło. Zapraszamy do kontaktu mailem lub telefonicznie, aby omówić warunki wykonania naprawy.

Chciałabym zapytać czym różni się lakobel od szkła lakierowanego na kolor?

Nazwa "lakobel" jest stosowana bardzo ogólnie przez klientów na wszystkie rodzaje szkła, jakie można zamontować do ściany. Tymczasem jest to szkło wyprodukowane przez konkretną firmę, polakierowane fabrycznie na ustalone z góry kolory, nie podlega hartowaniu, a jego maksymalny wymiar (szerokość) to 255 cm. Szkło, jakie my proponujemy klientom to szkło hartowane, które lakierujemy według palety RAL, zawierającej mnóstwo kolorów. Może mieć ono maksymalny wymiar 320 cm.

Mam w drzwiach zamontowane piękne szyby z piaskowanymi wzorami, niestety są mocno wybrudzone, czy da się je jakoś wyczyścić?

Szkło piaskowane, niestety, ma tendencję do brudzenia się, szczególnie jest jest dotykane tłustymi rękami. Aby je wyczyścić, należy całą szybę spryskać płynem do mycia szkła, rozetrzeć płyn na całej powierzchni i wycierac do sucha miękką szmatką. Gdyby płyn do mycia szkła nie pomógł, można użyć denaturatu. Najważniejsze jest, aby nie trzeć szkła w jednym miejscu, tylko wycierać na całej powierzchni. A na następny raz sugerujemy zamówic naniesienie na szkło specjalnej powłoki zabezpieczającej przed zabrudzeniami.

Czy przyklejone lustro może odpaść ze ściany?

Nie ma takiej możliwości, aby lustro przyklejone przez profesjonalną firmę szklarską, przy użyciu odpowiedniego kleju odpadło od ściany. W 20-letniej historii naszej firmy nie było takiego przypadku.

Witam, podobają mi się takie kolorowe szyby na ścianie pomiędzy meblami. Będę robił remont w kuchni i pytanie jest takie: czy najpierw trzeba zamówić szkło czy najpierw zamontować meble?

Najpierw montuje Pan meble, a potem nasza firma wykonuje pomiar i zakłada szyby. Bardzo ważne jest dopilnowanie firmy meblarskiej, aby szafki zostały równo powieszone. W przeciwnym razie szkło - żeby było ładnie dopasowane - musi być docinane pod skosami, co niepotrzebnie zwiększa koszt zlecenia.

Witam, potrzebuję do kuchni szybę pomiędzy szafki. Firma, w której złożyłem zapytanie, odmówiła wykonania szyby niehartowanej. W kuchni mam kuchenkę gazową, a w szybie mają być otwory na gniazdka. Czy tamta firma miała rację czy chcieli mnie naciągnąć na koszty?

Tamta firma miała absolutną rację i postąpili bardzo uczciwie wobec Pana. Istnieje bardzo duże ryzyko, że szkło niehartowane zamontowane przy palnikach gazowych po prostu pęknie podczas używania. Dodatkowo otwory w szkle jeszcze bardziej je osłabiają i ryzyko pęknięcia zwiększa się. Mamy całkiem sporo klientów, który zwracają się do nas z prośba o wymianę pękniętej szyby, firmy, które wykonały im usługę tanio, oczywiście, nie dają żadnej gwarancji i pozostawiają klienta z problemem. Proszę pamiętać, że odkuwanie ze ściany uszkodzonego szkła to duży kłopot, duży koszt i ryzyko uszkodzenia sąsiednich szyb. Nie warto oszczędzać i zamawiać tylko dlatego, że jest tanio.

Chciałbym zamówic sobie kabinę prysznicową. Znajomi mówili, że w ich kabinie mają zawiasy unoszone. Czy mogę prosić o wyjaśnienie, o co chodzi z tym unoszeniem?

Działanie zawiasów unoszonych polega na tym, że w momencie otwierania drzwi podnoszą się minimalnie do góry, pomiędzy podłogą a dolną krawędzią uszczelki robi się szczelina, która umożliwia otwieranie drzwi bez szurania uszczelką po podłodze. Dzięki temu drzwi otwierają się bez nieprzyjemnych efektów dźwiękowych i nie niszczy się uszczelka. Zawiasy te stosowane są przy zabudowach montowanych bezpośrednio na podłodze, polepszając ich szczelność. Należy pamiętać, że drzwi z tego typu zawiasami mogą się otwierać tylko na zewnątrz.

Chcę ukryć dekoder do telewizora w zamykanej szafce. Chcę, by front szafki, za którym będzie ukryty dekoder miał kolor biały, ale jednocześnie musi to być materiał, który będzie również przepuszczał sygnał pilota do dekodera. Czy mogę na front szafki zastosować szkło laminowane? A może istnieje inny rodzaj szkła, który lepiej sprawdzi się w tej roli?

Tak, szkło laminowane czyli klejone z folią pomiędzy szybami przepuszcza sygnał pilota.